Napísal som

Ako vytvoriť vlastný Gutenberg block

0 Tento článok budem aktualizovať. WP-CLI scaffold Vďaka WP-CLI konzole vieme vytvoriť základnú štruktúru pre náš vlastný Gutenberg block rýchlo, stačí na to iba príkaz: Problém však je, že v súčasnosti príkaz scaffold podporuje iba ES5 štandard. npm Ako najlepšie riešenie sa javí Node Package Manager (npm). Pre jeho použitie je potrebné mať nainštalované Node.js. […]

Krásy matematiky – Percentuálna zmena hodnoty

Vypočítať percentuálnu zmenu hodnoty je predsa ľahké.

Ako prežiť home office

Pracujem z domu už piaty rok a chcel by som sa podeliť o pozitívne a aj negatívne stránky domáceho officu.

Recenzia knihy: Hranice

Ľudia s nedostatočnými hranicami dávajú sľuby a potom urobia jednu z dvoch vecí. Buď s nechuťou vykonajú dobro, alebo nedodržia sľub.

Mužská konferencia SKALA 2020

Posledné dva dni mesiaca február patrili Godzone mužskej konferencii Skala. V krátkosti hodnotím konferenciu ako veľmi prínosnú a som rozhodnutý ísť aj na ďalší ročník.

Ako nahradiť Telekom router?

Internet od Telekomu je spoľahlivé riešenie. Kameň úrazu a dôvod prečo tento článok píšem je ich router, ktorý k internetu dodávajú.

Mojich Top 10 knižiek za rok 2019

Keďže milujem rebríčky, rozhodol som sa spraviť jeden aj z prečítaných kníh. Možno to bude pre teba inšpírácia čo prečítať v roku 2020 a možno spomienka na čas, kedy si tú knižku čítal aj ty.

Git – Najpoužívanejšie príkazy

V tomto článku ponúkam výber tých najpouživanejších git príkazov.

Aký bol Wordcamp 2019?

Wordcamp 2019 mojimi očami. Nechýbal Websupport, Denník N či Elbia a WY.

Moderný farský web

Každá živá farnosť potrebuje priestor, kde môže zdielať svoje novinky, dávať do pozornosti konajúce sa udalosti či prezentovať svoju činnosť a v nej pôsobiace spoločenstvá.

Krásy matematiky – Počet deliteľov čísla

Pri riešení programátorských úloh portálu Codility, som narazil na zadanie nájsť počet deliteľov ľubovoľného čísla. Úroveň úlohy bola „painless“ – bez bolesti. V skutočnosti to však celkom zabolelo.

WooCommerce bez košíka

Chcete mať na stránke katalóg Vašich produktov bez možnosti zakúpenia? Tak toto je návod pre Vás.

Užitočné príkazy

Príkazový riadok dokáže poriadne uľahčíť prácu. Rozhodol som sa preto príkazy, ktoré často používam, zachytiť v jednom článku.

Recyklačné symboly

Spolu s manželkou sa snažíme recyklovať. No a vznikol tu problém, ako vedieť kam čo patrí a či je to vôbec možné recyklovať?

Maco

Naše adoptované psíča Maco.

Multijazyčný wordpress

Ako nastaviť wordpress aby zobrazoval obsah vo viacerých jazykoch pomocou pluginu Polylang.