Plugin – Prihlasovanie na sväté omše

TheSpirit.studio, ktorého som súčasťou, predstavilo pred nedávnom nový plugin, ktorý umožňuje veriacim sa pohodlne prihlásiť na svätú omšu a popritom uchováva ich osobné údaje skryté a v súlade GDPR.

Prihlasovanie na sväté omše

Tento plugin umožňuje prihlasovanie na sväté omše v rámci farnosti. Mená usporadúva do vytlačiteľnej tabuľky a zabezpečuje aby sa neprekročila kapacita.

Covid-19 priniesol do nášho života mnohé výzvy a neobišiel ani naše kostoly. Osobne si nepamätám sv. omšu kde by som sa nezmestil. Vždy sa miesto našlo. Natlačený, ale predsa len s akým takým výhľadom na oltár.

Dnes to však už neplatí. Kapacita je obmedzená a ak patríte do živej farnosti, môže sa stať, že pre vás už miesto neostane.

Prvé riešenie tejto situácie prišlo rýchlo v podobe Google sheets. Fungovalo to celkom dobre, ľudia sa zapisovali a všetci mali prehľad kto, kam, kedy ide a aká ešte ostáva kapacita. A práve v tomto všeobecnom poznaní nastal problém – GDPR.

Samozrejme, je možné sa zapisovať aj pod pseudonymom, či birmovným menom. Nie je to však úplne ono. Tým, že má do dokumentov každý prístup, môže sa stať, že niekto celý zoznam vymaže, alebo pozapisuje neexistujúce mená.

A tieto situácie pomáha riešiť práve tento plugin. Viete si ho nainštalovať priamo z WordPress repozitára a vyzerá takto:

Pre jednoduchšie zoznámenie sa s pluginom sme natočili inštruktážne video.

Budeme vďační akýmkoľvek postrehom či nápadom na vylepšenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *